Amphenol Aerospace Operations MS27499E12A3P-LC
MS27499E12A3P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27499E12A3P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 3C 3#16 PIN RECP
Datasheet Download
MS27499E12A3P-LC.pdf
Availability of MS27499E12A3P-LC
QUANTITY
MS27499E12A3P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27499E12A3P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27499E12A3P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27499E12A3P-LC
Related LinksMS27499E, MS27499E12A3P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27499E12A3P-LC Details Description
Related parts for MS27499E12A3P-LC
RES 255 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HVIC 600V 2A 16-SOP datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201A datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 37 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FUSE 1700A 1500V 4BKN/125AR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf