Amphenol Aerospace Operations MS27505E15F37B
MS27505E15F37B picture photo
Mfg. Part Number
MS27505E15F37B
Brief Description
LJT 37C 37#22M SKT RECP
Datasheet Download
MS27505E15F37B.pdf
Availability of MS27505E15F37B
QUANTITY
MS27505E15F37B Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27505E15F37B
Internal Part NumberEIS-MS27505E15F37B
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27505E15F37B
Related LinksMS27505, MS27505E15F37B Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27505E15F37B Details Description
Related parts for MS27505E15F37B
CONN HEADER 20POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 84W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OSC XTAL DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC FPGA 194 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 94 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf