Amphenol Aerospace Operations MS27508E14B35PD
MS27508E14B35PD picture photo
Mfg. Part Number
MS27508E14B35PD
Brief Description
JT 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
MS27508E14B35PD.pdf
Availability of MS27508E14B35PD
QUANTITY
MS27508E14B35PD Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27508E14B35PD
Internal Part NumberEIS-MS27508E14B35PD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27508E14B35PD
Related LinksMS27508, MS27508E14B35PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27508E14B35PD Details Description
Related parts for MS27508E14B35PD
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 20SO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC SRAM 144MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf