Souriau Connection Technology MS27656T19F32PAL
MS27656T19F32PAL picture photo
Mfg. Part Number
MS27656T19F32PAL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS
Datasheet Download
MS27656T19F32PAL.pdf
Availability of MS27656T19F32PAL
QUANTITY
MS27656T19F32PAL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656T19F32PAL
Internal Part NumberEIS-MS27656T19F32PAL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress Protection-
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656T19F32PAL
Related LinksMS27656T, MS27656T19F32PAL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27656T19F32PAL Details Description
Related parts for MS27656T19F32PAL
IC FLASH 128MBIT 120NS 64FBGA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED XLAMP XP-E RED SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf