Amphenol Aerospace Operations MS27656T25B24PA-LC
MS27656T25B24PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27656T25B24PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
LJT 24C 12#16 12#12 PN WALL RE
Datasheet Download
MS27656T25B24PA-LC.pdf
Availability of MS27656T25B24PA-LC
QUANTITY
MS27656T25B24PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656T25B24PA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27656T25B24PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656T25B24PA-LC
Related LinksMS27656T2, MS27656T25B24PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27656T25B24PA-LC Details Description
Related parts for MS27656T25B24PA-LC
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
SOLENOID OPEN 1/2" CONT 24VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES 3 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf