Souriau Connection Technology MS27656T25B24PA
MS27656T25B24PA picture photo
Mfg. Part Number
MS27656T25B24PA
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS27656T25B24PA.pdf
Availability of MS27656T25B24PA
QUANTITY
MS27656T25B24PA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656T25B24PA
Internal Part NumberEIS-MS27656T25B24PA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656T25B24PA
Related LinksMS27656, MS27656T25B24PA Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27656T25B24PA Details Description
Related parts for MS27656T25B24PA
RELAY OPTOMOS DUAL 250MA 8-SMD datasheet.pdf
LAMP YELLOW LED FOR AT212 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
2W TIMER REC. HSG. datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 22.35MM datasheet.pdf
AM2161SC5-23-42 TERML RET datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf