Souriau Connection Technology MS27656T25B43SC
MS27656T25B43SC picture photo
Mfg. Part Number
MS27656T25B43SC
Brief Description
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS27656T25B43SC.pdf
Availability of MS27656T25B43SC
QUANTITY
MS27656T25B43SC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656T25B43SC
Internal Part NumberEIS-MS27656T25B43SC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions43
Shell Size - Insert25-43
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656T25B43SC
Related LinksMS27656, MS27656T25B43SC Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27656T25B43SC Details Description
Related parts for MS27656T25B43SC
TERM RING NON INS 22-18 AWG #10 datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 5V 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2.5MM VERT 7POS REEL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER 105MSPS 40-QFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/GROUND 5.2MM datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.2A 62 MOHM SMD datasheet.pdf
GM 36 COUNTER NUT PG 36 POLY datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
MICRO 25C S 48" RBW JACKP NI datasheet.pdf