Panduit MS2W38T15-L4
MS2W38T15-L4 picture photo
Mfg. Part Number
MS2W38T15-L4
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
STAINLESS STEEL STRAPPING
Datasheet Download
MS2W38T15-L4.pdf
Availability of MS2W38T15-L4
QUANTITY
MS2W38T15-L4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS2W38T15-L4
Internal Part NumberEIS-MS2W38T15-L4
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesPan-Steel® MS
Packaging50 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStrapping
Bundle Diameter2.00" (50.80mm)
Length0.983' (299.72mm, 11.80")
Width0.380" (9.70mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength500 lbs (226.8 kg)
Features-
MaterialSteel, 304
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS2W38T15-L4
Related LinksMS2W38, MS2W38T15-L4 Datasheet, Panduit Distributor
MS2W38T15-L4 Details Description
Related parts for MS2W38T15-L4
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 ROLL=64 LABELS datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 184K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf