Amphenol Industrial MS3100A20-20S
MS3100A20-20S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100A20-20S
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100A20-20S.pdf
Availability of MS3100A20-20S
QUANTITY
MS3100A20-20S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100A20-20S
Internal Part NumberEIS-MS3100A20-20S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert20-20
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100A20-20S
Related LinksMS3100, MS3100A20-20S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100A20-20S Details Description
Related parts for MS3100A20-20S
BUZZER MAGNETIC 1.5V 9MM RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 96POS RT ANG PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR NO LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 LW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.09 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE 1.0-3.2MM DIA YEL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf