Amphenol Industrial MS3100A22-16S
MS3100A22-16S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100A22-16S
Brief Description
CONN RCPT 9POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS3100A22-16S.pdf
Availability of MS3100A22-16S
QUANTITY
MS3100A22-16S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100A22-16S
Internal Part NumberEIS-MS3100A22-16S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-16
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100A22-16S
Related LinksMS3100, MS3100A22-16S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100A22-16S Details Description
Related parts for MS3100A22-16S
HEADER OPEN TURRETT .300 28POS datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW DR DPDT 0.1A MOM/PULLOUT 125V datasheet.pdf
SGE88-2-1400-5000C datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 150MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf