Amphenol Industrial MS3100A22-2S
MS3100A22-2S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100A22-2S
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS3100A22-2S.pdf
Availability of MS3100A22-2S
QUANTITY
MS3100A22-2S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100A22-2S
Internal Part NumberEIS-MS3100A22-2S
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-5015 Type
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-2
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100A22-2S
Related LinksMS3100, MS3100A22-2S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100A22-2S Details Description
Related parts for MS3100A22-2S
IC SUPERVISOR OD 2.63V SOT143 datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
HEAT SINK 23MM X 23MM X 14.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11VC DO214AA datasheet.pdf
IC TRANS PNP 1A 80V SOT1061 datasheet.pdf