Amphenol Industrial MS3100C10SL-4P
MS3100C10SL-4P picture photo
Mfg. Part Number
MS3100C10SL-4P
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS3100C10SL-4P.pdf
Availability of MS3100C10SL-4P
QUANTITY
MS3100C10SL-4P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100C10SL-4P
Internal Part NumberEIS-MS3100C10SL-4P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert10SL-4
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100C10SL-4P
Related LinksMS3100C, MS3100C10SL-4P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100C10SL-4P Details Description
Related parts for MS3100C10SL-4P
IC 10MHZ CMOS Z8000 SCC 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf