Amphenol Industrial MS3100C14S-5S
MS3100C14S-5S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100C14S-5S
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100C14S-5S.pdf
Availability of MS3100C14S-5S
QUANTITY
MS3100C14S-5S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100C14S-5S
Internal Part NumberEIS-MS3100C14S-5S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert14S-5
Current Rating-
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100C14S-5S
Related LinksMS3100, MS3100C14S-5S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100C14S-5S Details Description
Related parts for MS3100C14S-5S
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH TQFP64-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 16-BIT DUAL LP 32-LQFP datasheet.pdf
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 196-BGA datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 326V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
CONN FFC VERT 18POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf