Amphenol Industrial MS3100C22-28S
MS3100C22-28S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100C22-28S
Brief Description
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS3100C22-28S.pdf
Availability of MS3100C22-28S
QUANTITY
MS3100C22-28S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100C22-28S
Internal Part NumberEIS-MS3100C22-28S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions7
Shell Size - Insert22-28
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100C22-28S
Related LinksMS3100, MS3100C22-28S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100C22-28S Details Description
Related parts for MS3100C22-28S
IC LEAD-ACID CHARGE MGMT 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC HEX BUFF/CONV INVERTER 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS FLUSH ACT 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.985" 3MM 2LD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 3.56MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf