Amphenol Industrial MS3100E28-18S
MS3100E28-18S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100E28-18S
Brief Description
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100E28-18S.pdf
Availability of MS3100E28-18S
QUANTITY
MS3100E28-18S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100E28-18S
Internal Part NumberEIS-MS3100E28-18S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-5015 Type
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert28-18
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100E28-18S
Related LinksMS3100, MS3100E28-18S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100E28-18S Details Description
Related parts for MS3100E28-18S
IC CTRLR NV W/BATT MON 3V 8-SOIC datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf