Amphenol Industrial MS3100F20-33S
MS3100F20-33S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100F20-33S
Brief Description
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100F20-33S.pdf
Availability of MS3100F20-33S
QUANTITY
MS3100F20-33S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100F20-33S
Internal Part NumberEIS-MS3100F20-33S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions11
Shell Size - Insert20-33
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100F20-33S
Related LinksMS3100, MS3100F20-33S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100F20-33S Details Description
Related parts for MS3100F20-33S
CARDEDGE HIPRO 70POS DL .100 BLK datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A D2PAK datasheet.pdf
CONNECTION PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
ASSY DIN VERT RAST5 datasheet.pdf
A600 SZ2P 120T2/BLNK/85 ENI 10 datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf