Amphenol Industrial MS3100F20-3S
MS3100F20-3S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100F20-3S
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100F20-3S.pdf
Availability of MS3100F20-3S
QUANTITY
MS3100F20-3S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100F20-3S
Internal Part NumberEIS-MS3100F20-3S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert20-3
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100F20-3S
Related LinksMS3100, MS3100F20-3S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100F20-3S Details Description
Related parts for MS3100F20-3S
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 430K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.01% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 5POS .5MM R/A datasheet.pdf