Amphenol Industrial MS3100F22-2P
MS3100F22-2P picture photo
Mfg. Part Number
MS3100F22-2P
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3100F22-2P.pdf
Availability of MS3100F22-2P
QUANTITY
MS3100F22-2P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100F22-2P
Internal Part NumberEIS-MS3100F22-2P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-2
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100F22-2P
Related LinksMS3100, MS3100F22-2P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100F22-2P Details Description
Related parts for MS3100F22-2P
TRANS PNP 12V 1.25A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HOUS RCPT 2POS FREE HANGING datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
BEAD FERRITE 60 OHM 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 115 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:12 250MHZ 32LQFP datasheet.pdf