Amphenol Industrial MS3100F32-2P
MS3100F32-2P picture photo
Mfg. Part Number
MS3100F32-2P
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3100F32-2P.pdf
Availability of MS3100F32-2P
QUANTITY
MS3100F32-2P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100F32-2P
Internal Part NumberEIS-MS3100F32-2P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert32-2
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100F32-2P
Related LinksMS3100, MS3100F32-2P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100F32-2P Details Description
Related parts for MS3100F32-2P
INVERTER POWER CABLE datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 201-BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
48-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
RES 360 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf