Amphenol Industrial MS3100R20-15P
MS3100R20-15P picture photo
Mfg. Part Number
MS3100R20-15P
Brief Description
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3100R20-15P.pdf
Availability of MS3100R20-15P
QUANTITY
MS3100R20-15P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100R20-15P
Internal Part NumberEIS-MS3100R20-15P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert20-15
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100R20-15P
Related LinksMS3100, MS3100R20-15P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100R20-15P Details Description
Related parts for MS3100R20-15P
CAP ALUM 10000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 7COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
IC CONDITIONER RE-TIMER datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP ROLLER ARM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8DFN datasheet.pdf