Amphenol Industrial MS3100R22-9S
MS3100R22-9S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100R22-9S
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS3100R22-9S.pdf
Availability of MS3100R22-9S
QUANTITY
MS3100R22-9S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100R22-9S
Internal Part NumberEIS-MS3100R22-9S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-9
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated1250VAC, 1750VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100R22-9S
Related LinksMS3100, MS3100R22-9S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100R22-9S Details Description
Related parts for MS3100R22-9S
IC AMP DARL BIPOL 2.5GHZ SOT-343 datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC GATE SGL INVERTER LP SOT-5 datasheet.pdf
EMI DISCOIDAL FILTER SAMPLE KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FEED & STOP FINGER COMBO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY SPRING datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf