ITT Cannon, LLC MS3100R28-22SY
MS3100R28-22SY picture photo
Mfg. Part Number
MS3100R28-22SY
Brief Description
CONN RCPT 6 POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100R28-22SY.pdf
Availability of MS3100R28-22SY
QUANTITY
MS3100R28-22SY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100R28-22SY
Internal Part NumberEIS-MS3100R28-22SY
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Contact FinishSilver
FeaturesBackshell
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100R28-22SY
Related LinksMS3100R, MS3100R28-22SY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3100R28-22SY Details Description
Related parts for MS3100R28-22SY
IC AMP AUDIO PWR 5.4W STER 12SIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.5A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 45.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 9SKT R/A PCB datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf