Amphenol Industrial MS3101A22-23P
MS3101A22-23P picture photo
Mfg. Part Number
MS3101A22-23P
Brief Description
CONN RCPT 8POS FREE HNG W/PINS
Datasheet Download
MS3101A22-23P.pdf
Availability of MS3101A22-23P
QUANTITY
MS3101A22-23P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3101A22-23P
Internal Part NumberEIS-MS3101A22-23P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3101A22-23P
Related LinksMS3101, MS3101A22-23P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3101A22-23P Details Description
Related parts for MS3101A22-23P
LABEL TT TED WHT 0.65 X 0.20" datasheet.pdf
IC R-R OUT VIDEO AMP HS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3KHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-PLUG RG174 24" datasheet.pdf
040 10P PLUG ASSY III GY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 8POS PIN datasheet.pdf