Amphenol Industrial MS3101A36-15SW
MS3101A36-15SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3101A36-15SW
Brief Description
CONN RCPT 35POS FREE HNG W/SCKT
Datasheet Download
MS3101A36-15SW.pdf
Availability of MS3101A36-15SW
QUANTITY
MS3101A36-15SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3101A36-15SW
Internal Part NumberEIS-MS3101A36-15SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert36-15
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3101A36-15SW
Related LinksMS3101A, MS3101A36-15SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3101A36-15SW Details Description
Related parts for MS3101A36-15SW
RES SMD 309 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FEM SKT BLD POL S/R 1 datasheet.pdf
POWER STRIP SURGE CHECK 3' 6OUT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 69MM datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN FEM HSING 18POS 2MM DL ROW datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf