Amphenol Industrial MS3102E22-18S
MS3102E22-18S picture photo
Mfg. Part Number
MS3102E22-18S
Brief Description
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3102E22-18S.pdf
Availability of MS3102E22-18S
QUANTITY
MS3102E22-18S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102E22-18S
Internal Part NumberEIS-MS3102E22-18S
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-18
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102E22-18S
Related LinksMS3102, MS3102E22-18S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102E22-18S Details Description
Related parts for MS3102E22-18S
JUMPER-H2730TR/C2016L/H2730TR 4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
OSC XO 1.24416GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC LOOSE-CELL NIMH CHRGR 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 2.6A 160 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG SAS SMT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf