Amphenol Industrial MS3102R20-3P
MS3102R20-3P picture photo
Mfg. Part Number
MS3102R20-3P
Brief Description
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3102R20-3P.pdf
Availability of MS3102R20-3P
QUANTITY
MS3102R20-3P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102R20-3P
Internal Part NumberEIS-MS3102R20-3P
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert20-3
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102R20-3P
Related LinksMS3102, MS3102R20-3P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102R20-3P Details Description
Related parts for MS3102R20-3P
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" HEADER TH TIN datasheet.pdf
RES MO 1W 1.8 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 40POS DL .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 3W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.20MM R/A datasheet.pdf