Amphenol Industrial MS3102R22-18P
MS3102R22-18P picture photo
Mfg. Part Number
MS3102R22-18P
Brief Description
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3102R22-18P.pdf
Availability of MS3102R22-18P
QUANTITY
MS3102R22-18P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102R22-18P
Internal Part NumberEIS-MS3102R22-18P
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-18
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102R22-18P
Related LinksMS3102, MS3102R22-18P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102R22-18P Details Description
Related parts for MS3102R22-18P
CONN PLUG W/DETENT 4POS .093 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DQFN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT+ SAR 8CHAN 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
T5009-6, 2NC+2NO BBM, 3 X 1/2 NP datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR VERT 062 CLIP 4 C datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf