Amphenol Industrial MS3106E22-6S
MS3106E22-6S picture photo
Mfg. Part Number
MS3106E22-6S
Brief Description
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS3106E22-6S.pdf
Availability of MS3106E22-6S
QUANTITY
MS3106E22-6S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106E22-6S
Internal Part NumberEIS-MS3106E22-6S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-5015 Type
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-6
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106E22-6S
Related LinksMS3106, MS3106E22-6S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3106E22-6S Details Description
Related parts for MS3106E22-6S
CAP FILM 0.47UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC30G/ AE34M / AKC30 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT23 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.56V 500MW SOD323F datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN HDR 28 PIN DUAL ROW LO PRO datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
IC OP AMP RRIO 30V SGL SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS datasheet.pdf