Amphenol Industrial MS3106F22-10P
MS3106F22-10P picture photo
Mfg. Part Number
MS3106F22-10P
Brief Description
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS3106F22-10P.pdf
Availability of MS3106F22-10P
QUANTITY
MS3106F22-10P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106F22-10P
Internal Part NumberEIS-MS3106F22-10P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-10
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated1250VAC, 1750VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106F22-10P
Related LinksMS3106, MS3106F22-10P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3106F22-10P Details Description
Related parts for MS3106F22-10P
CONN PLUG 6POS .165 AWG18 TIN datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 60V 1.4A SM8 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A HORIZ PLNGR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BREAK 8POS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf