ITT Cannon, LLC MS3106F22-27P
MS3106F22-27P picture photo
Mfg. Part Number
MS3106F22-27P
Brief Description
CONN PLUG 9 POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS3106F22-27P.pdf
Availability of MS3106F22-27P
QUANTITY
MS3106F22-27P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106F22-27P
Internal Part NumberEIS-MS3106F22-27P
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-27
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106F22-27P
Related LinksMS3106, MS3106F22-27P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3106F22-27P Details Description
Related parts for MS3106F22-27P
TERM BLOCK HDR 20POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 2"SQ datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC ANT CONN SOLUTION 8CH 32QFN datasheet.pdf
750 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 484BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN 10POS 0.8MM SMT datasheet.pdf