Amphenol Industrial MS3106F28-13S
MS3106F28-13S picture photo
Mfg. Part Number
MS3106F28-13S
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS3106F28-13S.pdf
Availability of MS3106F28-13S
QUANTITY
MS3106F28-13S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106F28-13S
Internal Part NumberEIS-MS3106F28-13S
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-13
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106F28-13S
Related LinksMS3106, MS3106F28-13S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3106F28-13S Details Description
Related parts for MS3106F28-13S
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 9POS PCB datasheet.pdf
SFC 1/30 RED 150/BX datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX SCHMITT 14-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC RF DTC 100-3000MHZ 10QFN datasheet.pdf
FPC CONN. 0.5MM PITCH B/C, 40P datasheet.pdf