ITT Cannon, LLC MS3106R22-14PZ
MS3106R22-14PZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3106R22-14PZ
Brief Description
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS3106R22-14PZ.pdf
Availability of MS3106R22-14PZ
QUANTITY
MS3106R22-14PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106R22-14PZ
Internal Part NumberEIS-MS3106R22-14PZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Contact FinishSilver
FeaturesBackshell
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106R22-14PZ
Related LinksMS3106R, MS3106R22-14PZ Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3106R22-14PZ Details Description
Related parts for MS3106R22-14PZ
TRANS NPN 50V 0.15A SOT-323 datasheet.pdf
PF VERT SIG HDR STD 24MM- 5ROW datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, Flat Lead (3 Leads) datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 48TQFP datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf