Amphenol Industrial MS3108B16-12P
MS3108B16-12P picture photo
Mfg. Part Number
MS3108B16-12P
Brief Description
AB 1C 1#4 PIN PLUG
Datasheet Download
MS3108B16-12P.pdf
Availability of MS3108B16-12P
QUANTITY
MS3108B16-12P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3108B16-12P
Internal Part NumberEIS-MS3108B16-12P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3108B16-12P
Related LinksMS3108, MS3108B16-12P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3108B16-12P Details Description
Related parts for MS3108B16-12P
IC SENSOR 4KEY 5V 5MA SGL 28SSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.05A SOT54 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BUZZ VAC 2KHZ FAST DBL PULSE datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.6A 113 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 60POS SMD datasheet.pdf