ITT Cannon, LLC MS3108E20-29SWF187
MS3108E20-29SWF187 picture photo
Mfg. Part Number
MS3108E20-29SWF187
Brief Description
CONN PLUG 17POS CABLE SKT RA
Datasheet Download
MS3108E20-29SWF187.pdf
Availability of MS3108E20-29SWF187
QUANTITY
MS3108E20-29SWF187 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3108E20-29SWF187
Internal Part NumberEIS-MS3108E20-29SWF187
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions17
Shell Size - Insert20-29
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3108E20-29SWF187
Related LinksMS3108E20, MS3108E20-29SWF187 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3108E20-29SWF187 Details Description
Related parts for MS3108E20-29SWF187
FILTER 3PHASE RFI LO CURRENT 6A datasheet.pdf
EMULATOR 3RD GENERATION FOR ST7 datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf