Amphenol Industrial MS3108E20-33P
MS3108E20-33P picture photo
Mfg. Part Number
MS3108E20-33P
Brief Description
CONN PLUG 11POS RT ANG W/PINS
Datasheet Download
MS3108E20-33P.pdf
Availability of MS3108E20-33P
QUANTITY
MS3108E20-33P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3108E20-33P
Internal Part NumberEIS-MS3108E20-33P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-5015 Type
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions11
Shell Size - Insert20-33
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3108E20-33P
Related LinksMS3108, MS3108E20-33P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3108E20-33P Details Description
Related parts for MS3108E20-33P
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
THERM NTC 50KOHM 5% 30 AWG RAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W DUAL +/-15V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 657 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CERAM AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26SKT SLD CUP datasheet.pdf
100UF 200V 16X31.5 85C RAD datasheet.pdf