ITT Cannon, LLC MS3108E36-15PWF187
MS3108E36-15PWF187 picture photo
Mfg. Part Number
MS3108E36-15PWF187
Brief Description
CONN PLUG 35POS CABLE PIN RA
Datasheet Download
MS3108E36-15PWF187.pdf
Availability of MS3108E36-15PWF187
QUANTITY
MS3108E36-15PWF187 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3108E36-15PWF187
Internal Part NumberEIS-MS3108E36-15PWF187
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert36-15
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3108E36-15PWF187
Related LinksMS3108E36, MS3108E36-15PWF187 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3108E36-15PWF187 Details Description
Related parts for MS3108E36-15PWF187
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 43.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 1506 datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE TIE WEATHER RESISTANT:NYL datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
4700UF 420V 76X114MM 85C 2000H datasheet.pdf