ITT Cannon, LLC MS3108R28-12P
MS3108R28-12P picture photo
Mfg. Part Number
MS3108R28-12P
Brief Description
CONN PLUG 26 POS RT ANG W/PINS
Datasheet Download
MS3108R28-12P.pdf
Availability of MS3108R28-12P
QUANTITY
MS3108R28-12P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3108R28-12P
Internal Part NumberEIS-MS3108R28-12P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3108R28-12P
Related LinksMS3108, MS3108R28-12P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3108R28-12P Details Description
Related parts for MS3108R28-12P
BOARD EVAL MEMS FOR LIS3L02AQ datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 20SGL 1.57MM datasheet.pdf
INPUT NOISE EMC FILTER datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 300MA 410 MOHM datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
15 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf