ITT Cannon, LLC MS3108R28-20SWF187
MS3108R28-20SWF187 picture photo
Mfg. Part Number
MS3108R28-20SWF187
Brief Description
CONN PLUG 14 POS RT ANG W/SCKT
Datasheet Download
MS3108R28-20SWF187.pdf
Availability of MS3108R28-20SWF187
QUANTITY
MS3108R28-20SWF187 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3108R28-20SWF187
Internal Part NumberEIS-MS3108R28-20SWF187
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert28-20
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3108R28-20SWF187
Related LinksMS3108R28, MS3108R28-20SWF187 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3108R28-20SWF187 Details Description
Related parts for MS3108R28-20SWF187
IC INVERTER HEX HS 14TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf