ITT Cannon, LLC MS3124F12-10PWF0
MS3124F12-10PWF0 picture photo
Mfg. Part Number
MS3124F12-10PWF0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG JAM NUT RCPT 10POS
Datasheet Download
MS3124F12-10PWF0.pdf
Availability of MS3124F12-10PWF0
QUANTITY
MS3124F12-10PWF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3124F12-10PWF0
Internal Part NumberEIS-MS3124F12-10PWF0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series I, KPSE
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
FeaturesStrain Relief
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3124F12-10PWF0
Related LinksMS3124F1, MS3124F12-10PWF0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3124F12-10PWF0 Details Description
Related parts for MS3124F12-10PWF0
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 24KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
BLADE HEX 3MM 4.72" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 10% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR EJECT LATCH datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf