Amphenol Industrial MS3124F14-15S
MS3124F14-15S picture photo
Mfg. Part Number
MS3124F14-15S
Brief Description
CONN RCPT 15POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS3124F14-15S.pdf
Availability of MS3124F14-15S
QUANTITY
MS3124F14-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3124F14-15S
Internal Part NumberEIS-MS3124F14-15S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3124F14-15S
Related LinksMS3124, MS3124F14-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3124F14-15S Details Description
Related parts for MS3124F14-15S
CONN FERRULE DIN 14AWG YELLOW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PARALL 24-TSSOP T/R datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.3VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 62KB FLASH 52MQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 30POS 3A datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 15.73"L X 13.85"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 320A TO-26 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 20COND 24AWG 100' datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf