Amphenol Industrial MS3124F14-19S
MS3124F14-19S picture photo
Mfg. Part Number
MS3124F14-19S
Brief Description
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS3124F14-19S.pdf
Availability of MS3124F14-19S
QUANTITY
MS3124F14-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3124F14-19S
Internal Part NumberEIS-MS3124F14-19S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3124F14-19S
Related LinksMS3124, MS3124F14-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3124F14-19S Details Description
Related parts for MS3124F14-19S
IC REG LDO 5V 0.5A 6WSON datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE BATT 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf