Amphenol Industrial MS3124F16-14S
MS3124F16-14S picture photo
Mfg. Part Number
MS3124F16-14S
Brief Description
CONN RCPT 14POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS3124F16-14S.pdf
Availability of MS3124F16-14S
QUANTITY
MS3124F16-14S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3124F16-14S
Internal Part NumberEIS-MS3124F16-14S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert16-14
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3124F16-14S
Related LinksMS3124, MS3124F16-14S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3124F16-14S Details Description
Related parts for MS3124F16-14S
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 148-155MHZ BN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 850LM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf