Amphenol Aerospace Operations MS3450L24-28PW
MS3450L24-28PW picture photo
Mfg. Part Number
MS3450L24-28PW
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3450L24-28PW.pdf
Availability of MS3450L24-28PW
QUANTITY
MS3450L24-28PW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450L24-28PW
Internal Part NumberEIS-MS3450L24-28PW
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450L24-28PW
Related LinksMS3450L, MS3450L24-28PW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450L24-28PW Details Description
Related parts for MS3450L24-28PW
CONN PIN GUIDE 30GOLD 100 SERIES datasheet.pdf
SENSOR REFL MIDDLE H-TYPE OSC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN FOR MCP1630 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SDL SHIELD TOP 16POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V 20% BX 1825 datasheet.pdf