Amphenol Aerospace Operations MS3450L28-9S
MS3450L28-9S picture photo
Mfg. Part Number
MS3450L28-9S
Brief Description
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3450L28-9S.pdf
Availability of MS3450L28-9S
QUANTITY
MS3450L28-9S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450L28-9S
Internal Part NumberEIS-MS3450L28-9S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert28-9
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450L28-9S
Related LinksMS3450, MS3450L28-9S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450L28-9S Details Description
Related parts for MS3450L28-9S
IC REG LDO ADJ 0.7A 5DDPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 1608 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.08A 108 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf