Amphenol Aerospace Operations MS3450L32-6PY
MS3450L32-6PY picture photo
Mfg. Part Number
MS3450L32-6PY
Brief Description
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3450L32-6PY.pdf
Availability of MS3450L32-6PY
QUANTITY
MS3450L32-6PY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450L32-6PY
Internal Part NumberEIS-MS3450L32-6PY
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions23
Shell Size - Insert32-6
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A, 46A, 80A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450L32-6PY
Related LinksMS3450, MS3450L32-6PY Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450L32-6PY Details Description
Related parts for MS3450L32-6PY
IC Z8 1K OTP 12MHZ RC OSC 18-DIP datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 256BIT 1-WIRE 6-TSOC datasheet.pdf
IC RESET N-CH OD 3.2V 5VSOF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 620V 4.2A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 76.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
1 MHz to 10 GHz, 50 dB Log Detector/Controller IC datasheet.pdf