Amphenol Aerospace Operations MS3450L40-9PZ
MS3450L40-9PZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3450L40-9PZ
Brief Description
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3450L40-9PZ.pdf
Availability of MS3450L40-9PZ
QUANTITY
MS3450L40-9PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450L40-9PZ
Internal Part NumberEIS-MS3450L40-9PZ
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions47
Shell Size - Insert40-9
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A, 46A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450L40-9PZ
Related LinksMS3450, MS3450L40-9PZ Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450L40-9PZ Details Description
Related parts for MS3450L40-9PZ
ADM34R/AE34G/ADM34T datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO-215AA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 3900UF 15V CHA MNT datasheet.pdf