Amphenol Aerospace Operations MS3450W20-18S
MS3450W20-18S picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W20-18S
Brief Description
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3450W20-18S.pdf
Availability of MS3450W20-18S
QUANTITY
MS3450W20-18S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W20-18S
Internal Part NumberEIS-MS3450W20-18S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert20-18
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W20-18S
Related LinksMS3450, MS3450W20-18S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W20-18S Details Description
Related parts for MS3450W20-18S
JUMPER-H1505TR/A2015B/H1505TR 3" datasheet.pdf
SW SPDT 10.1A 150GF SLD 125V datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MULT 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMP QUAD 1.8V OD 14-TSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 30A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 115MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf