Amphenol Aerospace Operations MS3450W22-18S
MS3450W22-18S picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W22-18S
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3450W22-18S.pdf
Availability of MS3450W22-18S
QUANTITY
MS3450W22-18S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W22-18S
Internal Part NumberEIS-MS3450W22-18S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-18
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W22-18S
Related LinksMS3450, MS3450W22-18S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W22-18S Details Description
Related parts for MS3450W22-18S
TRANS PREBIAS PNP 200MW SC75 datasheet.pdf
CONN SEC II 17 POS 100 C/L R/A datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
TPCM 588S 18" X 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 400PF 14KV R16 SCREW datasheet.pdf
IC REG CTLR BCK BST PWM 38TSSOP datasheet.pdf
3300UF 400V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf