Amphenol Aerospace Operations MS3450W22-21S
MS3450W22-21S picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W22-21S
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3450W22-21S.pdf
Availability of MS3450W22-21S
QUANTITY
MS3450W22-21S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W22-21S
Internal Part NumberEIS-MS3450W22-21S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-21
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 150A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W22-21S
Related LinksMS3450, MS3450W22-21S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W22-21S Details Description
Related parts for MS3450W22-21S
FIXED IND 470NH 6A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
IGBT 600V 15A 70W TO220SM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT523 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 172MA 6.7 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 3% 800VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 21POS datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf