Amphenol Aerospace Operations MS3450W22-23SLC
MS3450W22-23SLC picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W22-23SLC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 8POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
MS3450W22-23SLC.pdf
Availability of MS3450W22-23SLC
QUANTITY
MS3450W22-23SLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W22-23SLC
Internal Part NumberEIS-MS3450W22-23SLC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W22-23SLC
Related LinksMS3450W, MS3450W22-23SLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W22-23SLC Details Description
Related parts for MS3450W22-23SLC
IGBT 600V 90A 270W TO247 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CABLES FOR LX-100 STRAIGHT 5M datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM POWERMITE datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 800MA 312 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM LCKD RTR 24VDC datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT PLUG datasheet.pdf
68UF 25V 10X16 125C RAD datasheet.pdf